قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

مقدمه و تعاریف

 • استفاده و بهره‌برداری از پلتفرم مدی بورس با آدرس medibourse.com و سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها، و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن، که از این پس در این سند مدی بورس‌ نامیده می‌شود، برای تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند، به شرط رعایت قوانین و شرایط این سند و سایر اسناد ارجاع یا اشاره شده، آزاد خواهد بود. همچنین منظور از محصول در این سند، همه کالاهای تجهیزات پزشکی است که کاربر در جایگاه تامین کننده برای خرید یا فروش آن اقدام کرده و در هنگام ثبت نام به مدی بورس معرفی کرده است..
 • مدی بورس بستری برای فروش مستقیم تجهیزات پزشکی از تولید کنندگان و تامین کنندگان آن به داروخانه ها و مراکز درمانی می باشد و تابع قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران می باشد.
 • کاربری که در مدی بورس ثبت نام کند، فقط به صرف ثبت نام مبنی بر قبول قوانین مدی بورس است.
 • مدی بورس ممکن است در هر زمانی نسبت به به‌روزرسانی این سند اقدام کند. در صورتی که به تشخیص مدی بورس این تغییرات عمده و جدی باشد، از طریق ایمیل یا انتشار در بسترهای مدی بورس، به اطلاع کاربر خواهد رسید. کاربر می‌توانند با مطالعه این تغییرات نسبت به تدوام همکاری و استفاده از خدمات مدی بورس، تصمیم‌گیری کند. مستحضر باشید که ادامه استفاده از خدمات مدی بورس به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای جهل و عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال مورد قبول نخواهد بود.
 • تاریخ آخرین ویرایش و به‌‌روزرسانی این سند 1 دی ماه 1399 است.

تعاریف:

 • خریدار: داروخانه و کلیه مراکز درمانی است که اطلاعات خود را در سایت ثبت کرده و درخواست خود را جهت خرید اقلام تجهیزات پزشکی و برگزاری مناقصه ثبت می کنند.
 • تامین کننده: کاربری است که اطلاعات خود را در سایت ثبت کرده و به عنوان تامین کننده کالا اقدام به ثبت قیمت و شرایط پرداخت در مناقصات می کنند.

پذیرش شرایط استفاده

 

 • این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن‌ها ارجاع داده می‌شود، مجموعا جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از مدی بورس است.
 • شرایط استفاده از مدی بورس، جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور فی‌مابین کاربر و مدی بورس است.
 • این سند، حقوق و مسئولیت‌های کاربران را به هنگام بهره‌برداری و استفاده از مدی بورس بیان می‌کند. لذا مستلزم است که دقیق خوانده و رعایت شود. با استفاده از یکی یا تمامی سرویس‌های «مدی بورس» حتی صرف بازدید و در وب‌سایت، اطلاع و موافقت خود را با شرایط استفاده و بهره‌برداری از «مدی بورس» اعلام کرده‌اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نباید از خدمات «مدی بورس» استفاده کنید.
 • مدی بورس بازاری است اجتماعی که کاربران آن به صورت آنلاین و آفلاین به هم مرتبط می‌شوند و به داد و ستد در تجهیزات پزشکی می پردازند. از این رو، مدی بورس چندین سند متفاوت شرایط استفاده خواهد داشت که ناظر به کارکردها و بهره‌برداری‌های مختلف از خدمات مدی بورس است. در این سند، برخی از این شرایط عمومی و اختصاصی آمده است اما برای هر گونه بهره‌برداری از مجموعه خدمات «مدی بورس»، باید سایر اسناد مربوط به آن را حتی اگر در این سند به آن اشاره یا ارجاع نشده است نیز مطالعه کنید و با پذیرش شرایط آن، در «مدی بورس» فعالیت کنید؛ زیرا مفاد آن اسناد نیز جزو قوانین و شرایط استفاده از «مدی بورس» است.

 حساب کاربری در مدی بورس

 • کاربر برای استفاده از خدمات مختلف «مدی بورس»، به ایجاد حساب کاربری نیاز دارد و با تاسیس حساب کاربری می‌پذیرید که این قرارداد را به طور کامل مطالعه کرده‌ و شرایط و قوانین عمومی و اختصاصی آن را پذیرفته است.
 • برای حساب کاربری لازم است یک شماره همراه معتبر و کد ملی متعلق به خودتان را ارائه کنید. در غیر این صورت، کاربر در برابر مالک شماره همراه تماما و کاملا مسئول خواهد بود . همچنین با هر شماره همراه و کد ملی فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.
 • کاربر به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هست که توسط حساب کاربری انجام می‌شود. اگر کاربر استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشت یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کرد، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.
 • اگر به عنوان یک داروخانه یا واحد تجاری شخصیت حقوقی برای ثبت و تاسیس حساب کاربری در مدی بورس اقدام می‌کنید، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌اید که به عنوان نماینده آن واحد تجاری یا شخصیت حقوقی اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از مدی بورس را به عهده دارید. همچنین قید می‌شود که واگذاری حساب‌ کاربری به غیر، در مدی بورس تعریف نشده است.
 • مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با کاربر است. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری در اسرع وقت به مدی بورس اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر است.
 • ایجاد حساب کاربری در «مدی بورس» و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «مدی بورس»، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، حق فنی و یا نظایر آن را مابین کاربر و «مدی بورس» ایجاد نخواهد کرد.
 • ممکن است مدی بورس در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی مدی بورس ارائه کند. در غیر این صورت، مدی بورس می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.

مالکیت و مصونیت مدی بورس

 • مطابق این سند، مدی بورس یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از مدی بورس، به کاربر اعطا می‌کند.
 • مطابق این سند، کاربر اعلام می‌کند از هر گونه استفاده از خدمات مدی بورس که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهد کرد. به طور مثال، کاربر متعهد خواهد بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را در مناقصات مرتبط به خود کاربر عرضه کنید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده کاربر خواهد بود.
 • هرگونه جمع‌آوری با/بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان مدی بورس که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار کاربر قرار گرفته است، سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی مدی بورس، نفوذ در نرم‌افزارهای مدی بورس و کدهای نرم‌افزاری مربوطه و مهندسی معکوس طرح بازار اجتماعی مدی بورس، ممنوع است.
 • همواره حق مالکیت مدی بورس بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی مدی بورس محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به مدی بورس مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها در غیر چارچوب مشخص شده از سوی بازار اجتماعی مدی بورس یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.
 • در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از بازار مدی بورس، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی مدی بورس، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، مدی بورس مجاز است در مرحله نخست، تذکر شفاهی یا کتبی دهد یا کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات مدی بورس به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.
 • کاربران مدی بورس متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از سایت مدی بورس به صورتی که به مدی بورس یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان مدی بورس سوءاستفاده مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به مدی بورس اعم از آسیب مادی یا معنوی کنند، مدی بورس ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.
 • در صورتی که مدی بورس به جهت اقدامی که کاربر انجام داده‌ تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، کاربر متعهد به دفاع و مصون ساختن مدی بورس از این گونه ادعاها خواهد بود. این بدان معناست که کاربر در این موارد از مدی بورس شامل کلیه کارمندان و اشخاص تحت همکاری وی دفاع خواهد نمود و مدی بورس را نسبت به تمام هزینه‌هایی که ممکن است در این جریان اعم از هزینه‌های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت‌های مالی به مدی بورس تحمیل شود، مصون نگاه خواهد داشت.
 • مطابق این سند و شرایط خرید و فروش در مدی بورس، کاربر، مدی بورس را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و استفاده از محصولات خریداری‌شده به کاربر وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهد کرد و تامین کننده ضامن جبران خسارت است.
 • شرایط این سند و مصونیت «مدی بورس»، مانع پیگیری قانونی توسط «مدی بورس» یا کاربران در مراجع ذی‌صلاح در جمهوری اسلامی نیست.
 • مدی بورس تلاش می‌کند خدمات خود را برای همه دستگاه‌ها و گوشی‌ها و شبکه‌های مرتبط با اینترنت ارائه کند اما نسبت به آن هیچ تضمینی نمی‌دهد.

 استفاده از خدمات مدی بورس

 • افراد، مطابق شرایط این سند و با تاسیس حساب کاربری می‌توانند در مدی بورس اکانت بسازند و محصول موردنظرشان را سفارش دهند و خرید کنند. در فرآیند خرید و فروش در مدی بورس، علاوه بر حاکم بودن شرایط عمومی حساب کاربری، حریم خصوصی و محتوای کاربر، قواعد خاص دیگری نیز جزو شرایط استفاده از «مدی بورس» برای طرفین معامله تامین کننده و خریدار است که در ادامه آمده است.
 • کلیه محصولاتی که در مجموعه بسترهای فراهم‌شده در مدی بورس به فروش می‌رسد توسط مدی بورس بررسی کیفی نمی شود فلذا مدی بورس علی‌رغم تلاش روزافزون جهت پالایش محصولات عرضه‌شده از جهات مختلف و ایجاد فیلترهای کیفی و قانونی، به دلیل گستردگی جغرافیایی و تنوع محصولات و کالاها، عملا نمی‌تواند نسبت به تضمین کیفیت، سلامت محصولات از هر جهت، اقدام کند؛ بنابراین صرف نظر از عدم مسئولیت مدی بورس نسبت به کیفیت و سلامت قطعی محصولات عرضه‌شده توسط تامین کنندگان، تامین کننده ضامن جبران خسارت است و هر گونه ادعایی باید علیه تامین کننده طرح شود و خریدار، مدی بورس را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به آن وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهد کرد.
 • در مدی بورس تامین کننده موظف است هر محصول را پس از تایید خریدار ظرف مدت 24 ساعت آماده سازی و ارسال کند.
 • در مدی بورس تامین کننده می‌تواند زمان بازپرداخت هر مناقصه را تعیین کند و خریدار با تایید آن ملزم به پرداخت در سررسید آن خواهد بود.
 • در مدی بورس جهت فراهم آوردن شرایط عادلانه رقابت هر گونه ارتباط تامین کنندگان با خریدارن، به صورت آنلاین و آفلاین ممنوع بوده و مدی بورس حق مسدود کردن اکانت و برخورد قانونی را برای خود محفوظ میدارد.
Call Now Button